Kto dziś korzysta z magla?

Dawniej magiel był miejscem, w którym nie tylko dokonywało się maglowania, czyli prasowania dużej bielizny, typu powłoki do pościeli, ale również było to miejsce, w którym toczyło się ożywione życie połowy osiedla. To w maglu bowiem dochodziło do wymiany ploteczek i nowinek dotyczących życia sąsiadów.

Magiel bardziej firmowy niż indywidualny

Kosze do maglaW czasach, gdy domowe żelazka wyposażane są w coraz to nowe i bardziej zaawansowane technologie, niewielu klientów indywidualnych korzysta z usług magla, który w przeszłości był przydatny w wielu domowych sytuacjach dotyczących sztuk większej bielizny. Dzisiaj, kiedy w domu mamy żelazko parowe o kilku dodatkowych, specjalnych funkcjach, wyprasowanie prześcieradła, pościeli lub zasłony nie stanowi już problemu. Zwłaszcza, że wyprania tego typu bielizny dokonujemy raz na kilka miesięcy i wyprasowanie kilku sztuk pościeli nie stanowi dla nas większego problemu. Inaczej sytuacja prezentuje się w firmach, które dysponują zdecydowanie większymi ilościami pościeli, prześcieradeł i zasłon, a ich zmiany są częste i wciąż potrzebne są czyste, dobrze wyprasowane egzemplarze z każdej z tych kategorii. Zdecydowanym przodownikiem w tym zakresie są wszelkiego rodzaju hotele, restauracje i firmy zajmujące się sprzątaniem w innych przedsiębiorstwach. Firmy tego typu mają specjalnie przygotowane kosze do magla, w które zapakowane zostaną wszelkie rzeczy, które muszą mieć nieskazitelny wygląd, ponieważ świadczy on niejako o prestiżu danej instytucji.

Świat poszedł naprzód, zmieniły się nasze potrzeby. Zmienił się też sam magiel, który coraz częściej występuje w wersji gazowej, co zapewnia szybkie i efektywne maglowanie każdej sztuki bielizny – nawet tej największej, w podwyższonej, ale jednolitej temperaturze.