Kreatywność – nieodłączna cecha dobrego fotografa

W dzisiejszych czasach robimy miliony zdjęć: fotografie dzieci (poczynając od sesji noworodkowych), architektury, przyrody, jedzenia, znajomych, wydarzeń, do zdjęć selfie, czy robionych sobie samemu. Dzielimy się nimi na różnych portalach społecznościowych, blogach, bierzemy udział w konkursach, a także wieszamy je w naszych domach. Co zatem zrobić, aby nasze zdjęcie nie zniknęło w grupie innych zdjęć?

Kreatywność i fotografowanie

kreatywna fotografia w bydgoszczyZadaje sobie pytanie: co zrobić, jeśli chcemy, aby nasze zdjęcie było niezwykłe, alby się wyróżniało, alby nie zostało niezauważone? Nie chcę szokować, czy wywoływać sensacji; nie chcę, żeby zdjęcia były tak zmienione przez programy do obróbki, że nie będę przypominać siebie. Chcę za to, żeby się wyróżniały, żeby inspirowały, żeby wywoływały uśmiech lub zaciekawienie, żeby były niebanalne i inne niż większość. Profesjonalny fotograf, którego pasją jest robienie zdjęć, widzi świat zupełnie inaczej. Potrafi czarować za sprawą świtała, perspektywy, pozy, ustawienia, mimiki. Kreatywna fotografia w Bydgoszczy, którą znalazłam, ułatwi mi osiągnięcie celu. Jak się przygotować do sesji? Czy robić makijaż? Jak się ubrać? Szukać interesujący plener? Nie mam pojęcia. Podzieliłam się swoimi obawami z fotografem, a on kazał mi się nie martwić. Zdałam się więc całkowicie na fachowca i jemu pozostawiłam podjęcie decyzji. Kiedy weszłam do studia czekała na mnie stylistka i wizażystka w jednym. To, co stało się później, mogę nazwać tylko jednym słowem: MAGIA. Kreatywność fotografa mnie zaskoczyła, a efekty powaliły.

Zdjęcia to niesamowity nośnik wspomnień, który możemy wykorzystać. Czy wszystkie będą w stanie oddać w dłuższej perspektywie nasze uczucia towarzyszące nam w danym momencie? Pewnie nie. Dlatego też warto zdecydować się na sesję, która będzie niezapomnianym przeżyciem, a jej efekty będą zachwycać mnie (i nie tylko) przez długie lata.