Jak ubrać się na motocykl? Odpowiednia kurtka

Niektórzy z nas być może myślą jeszcze trochę po staroświecku, czyli tak, że na motocykl można sobie wsiąść na przykład w dżinsach i skórzanej kurtce i można tak jechać. To nie prawda. Na motocykl nie powinno się wsiadać bez odpowiedniego stroju, bez odpowiedniego wyposażenia, bo to już nie są kwestie tego co modne, tego, co ładnie wygląda. To już są kwestie bezpieczeństwa, czyli nie żarty. Pamiętajmy, że każdy z nas wsiadając na motocykl sam odpowiada za swoje bezpieczeństwo. W końcu jesteśmy dorośli. jeżeli za takich się uważamy, to pamiętajmy, że bezpieczeństwo to podstawa.

Odpowiedni strój motocyklowy – idealna kurtka

kurtki motocykloweNie ma co oszczędzać na ubraniu na motocykl, bo dla motocyklisty to jego ubranie to jedyne ochrona przed upadkiem, przed ewentualnymi obrażeniami. Motocykl to nie jest samochód, że chroni nas jeszcze blacha i konstrukcja, tutaj jesteśmy wystawieni na działanie sił zewnętrznych i to całkowicie wystawieni. Pamiętajmy, że kurtki motocyklowe, odpowiednie buty, czy spodnie mają tworzyć w naszym przypadku specjalny pancerz ochronny. Korzystajmy z takich przemyślanych i dobrych rozwiązań, bo kiedyś mogą nam one uratować życie. Musimy wiedzieć, że są kwestie, których nie bagatelizuje się, są kwestie, które trzeba traktować poważnie i taką kwestią jest własnie wybór odpowiedniego stroju na motocykl. Musimy wiedzieć, że od naszych wyborów zależy bardzo wiele.

Przede wszystkim korzystajmy z nowoczesnych rozwiązań, zawsze przymierzajmy strój przed założeniem, kupujmy go pod nasze wymiary, pod nasz rozmiar. Nie oszczędzajmy na nim, bo nie opłaci nam się to. Bądźmy odpowiednimi motocyklistami, którzy chronią i cenią swoje życie. Bądźmy rozsądni i rozważni, a zaowocuje nam to w przyszłości. Są rzeczy, od których bardzo wiele może zależeć i warto o tym pamiętać.