Kategoria prawa jazdy

Najpopularniejszą kategorią prawa jazdy jest ta na samochody osobowe, ponieważ ich znajduje się najwięcej na polskich ulicach. Już nawet nastolatkowie będąc jeszcze w liceum zapisują się na kursy prawa jazdy żeby zdać je zanim skończą szkołę. Jest to dokument, który bardzo się przydaje w dorosłym życiu.

Gdzie się odbiera prawa jazdy w Krakowie?

prawo jazdy kategorii b - krakówZaliczenie egzaminu na prawo jazdy jest tak naprawdę dopiero początkiem naszej przygody z samochodem, ponieważ doświadczenie i pewność za kierownicą nabędziemy dopiero po przejechania dziesiątek tysięcy kilometrów. Na kursie na prawo jazdy mamy do wyjeżdżenia trzydzieści godzin, które możemy podzielić na naukę na placu manewrowym i w mieście. Na placu nauczymy się jazdy po łuku, ósemki i ruszania z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Kiedy wyjedziemy na krakowskie ulice, to wcielimy w praktykę, całą teorię jaką poznaliśmy na szkoleniu teoretycznym i zaczniemy nabywać wprawy w prowadzeniu samochodu. Trzydzieści godzin dla nowicjusza do nauczenia się sprawnego poruszania samochodem, jest dość trudnym zadaniem, dlatego mamy też możliwość skorzystania z kursów doszkalających. Jeżeli chcemy zdać prawo jazdy kategorii B – Kraków będzie miastem, w którym najszybciej odbierzemy dokument od momentu zaliczenia egzaminu. W Urzędzie Miasta w wydziale komunikacji, każdy przyszły kierowca może odebrać upragniony dokument. Jest on wydawany na czas określony, po którym należy prawo jazdy uaktualnić i zrobić wymagane badania lekarskie potwierdzające zdolność do prowadzenia auta.

Prawo jazdy ciężko zdać, ale łatwo stracić. Każdy kto stracił dokument w wyniku przekroczenia dopuszczalnej ilości punktów karnych, musi ponownie przystąpić do egzaminu w Ośrodku Szkolenia Kierowców. Poza kategorią B możemy także zdać kategorię na ciężarówkę, czy motocykl.