Kompresor, czyli sprężąrka

W ogólnym ujęciu jest to urządzenie, które służy do sprężania i przetłaczania ciał gazowych, w którym następuje wzrost ciśnienia całkowitego tłoczonego gazu powyżej 2 kG/cm2. Pisząc o kompresorach gudepol, mamy na uwadze urządzenia przemysłowe służące do sprężania i tłoczenia powietrza wykonywane w firmie Gudepol.

Znany polski producent kompresorów

kompresor gudepolJest to firma specjalizująca się w takiej produkcji.  Zatem hasło: kompresor Gudepol rozumiane jest, że jest to wyrób tej firmy. Jest wiele rodzajów kompresorów. Nazywane są zwykle od sposób działania, który zależy od funkcji, którą ma spełniać dany kompresor. Firma skoncentrowała się na produkcji sprężarek tłokowych i kompresorów śrubowych. Sprężarka tłokowa jest urządzeniem wyporowym, w którym zespołem roboczym jest sztywny tłok o ruchu posuwisto-zwrotnym.  Natomiast kompresor śrubowy jest bardziej skomplikowany. Zmiana objętości komory sprężania wywołana jest ruchem obrotowym, co najmniej dwóch współpracujących ze sobą wirników o zębach śrubowych. Niektóre mają wbudowaną stację uzdatniania powietrza. Kompresory śrubowe mają zastosowanie w kolejnictwie, a także w ciągach przemysłowych i w budownictwie do tłoczenia sprężonego powietrza. Szerokie zastosowanie mają sprężarki tłokowe. Służą do sprężania powietrza przeznaczonego do zasilania narzędzi pneumatycznych, a także do rozruchu wysokoprężnych silników spalinowych. W przemyśle chemicznym do sprężania różnych gazów, do ładowania butli gazem technicznym itp.

Firma ma znacznie szerszy zakres produkcji i może wykonać pełną instalację pneumatyczną wraz z systemem uzdatniania, pełnym zestawem filtrów, separatorów i osuszaczem powietrza. Urządzenia firmy Gudepol objęte są wieloletnią gwarancją, co świadczy o ich wysokiej jakości. Jest to firma z wieloletnią tradycją, więc skutecznie konkuruje z innymi firmami.