Fotelik samochodowy – bezpieczna podróż z dzieckiem

Podróż z dzieckiem to zarówno wspaniały czas, jak też prawdziwe wyzwanie –należy bowiem dokonać wszelkich starań, aby maluszek czuł się bezpiecznie i komfortowo. Ogromne znaczenie ma tutaj prawidłowy dobór fotelika, który musi spełniać wszelkie wymagane standardy. Należy tutaj pamiętać o prawidłowym dopasowaniu fotelika do wzrostu i wagi dziecka. Jak wybrać odpowiedni model? Sprawdź poniżej!

Jak wybrać fotelik samochodowy?

fotelik samochodowy recaro 9 36Wybór fotelika samochodowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy rodzic musi jednak zdawać sobie sprawę, że jest to czynność koniczna do bezpiecznego podróżowania z dzieckiem. Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, czy fotelik spełnia wszelkie wymagane standardy. Warto pamiętać, że aby dziecko z chęcią korzystało z fotelika musi on być również wygodny. Jak zachęcić maluszka do podróżowania w siedzisku? Doskonałym sposobem jest wręczenie dziecku jego ulubionych zabawek, dzięki czemu nie będzie nudziło się w czasie podróży. Duże znaczenie ma również materiał, z którego wykonany jest fotelik. Warte uwagi są modele posiadające gładką tapicerkę, z której bezproblemowo można usunąć rozmaite zabrudzenia – ma to ważne znaczenie w przypadku przedmiotów użytkowanych przez dzieci. Sporą popularnością cieszy się ostatnio fotelik samochodowy recaro 9 36,który jest zarówno bezpieczny, jak też wygodny. Korzystając z siedziska nie można zapomnieć o prawidłowym zapinaniu pasów, bez czego nawet najlepsze siedzisko nie może prawidłowo spełniać swojego zadania.

Wybierając fotelik samochodowy należy zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół – chodzi bowiem o bezpieczeństwo i komfort jazdy dziecka, co dla rodziców bez wątpienia jest kwestią priorytetową. Fotelik odporny na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne przez długi czas zachowa nienaganny stan nawet w przypadku jego intensywnej eksploatacji.