Eleganckie ogrody dla mieszkańców Krakowa

Zieleń w mieście jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale też dlatego, że oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń spalinami. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, który oprócz parków postanowił upiększyć miasto publicznymi ogrodami. Ten nowatorski pomysł spotkał się na ten moment ze sporym entuzjazmem mieszkańców. 

Miejskie ogrody powstają w Krakowie

aranżacje stylowych ogrodów w KrakowieParki w każdym mieście są miejsce wypoczynku, spacerów i często też kreatywnego spędzania czasu na przykład w formie jeżdżenia na rolkach. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić życie mieszkańcom miasta władze postanowił wprowadzić do życia zupełnie nowatorski projekt ogrodów miejskich. Nie będą to typowe parki. Mają to być miejsca pełne kwiatów, drzew owocowych i wyznaczonych stref na przykład do zorganizowania grilla. Projekty są już gotowe a o aranżacje stylowych ogrodów w Krakowie zadbali najlepsi  architekci krajobrazu z Małopolski. Ogłoszono już przetarg i w przyszłym miesiącu okaże się, kto zajmie się realizacją pierwszego ogrodu. Ustalono, że pierwszy z nich zostanie stworzony w stylu japońskim. Czeka nas więc sporo przyjemnych dla oka atrakcji w postaci mostów czy eleganckich altan. Jeżeli pomysł z pierwszym projektem się sprawdzi, to miasto ma zanadrzu jeszcze trzy. Każdy ogród ma powstać w innej części miasta tak, aby jak najwięcej mieszkańców mogło skorzystać z nietypowej formy odpoczynku. Na ten moment Kraków jest pierwszym miastem w naszym kraju, który będzie realizował tego typu projekt. 

Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu roku pojawi się kolejna atrakcja w Krakowie. Pomysł na stylowe ogrody miejskie z funkcjami ogrodów prywatnych spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują realizacji pierwszego projektu, który zapowiada się naprawdę niesamowicie.