Kurs masażu opłacalną inwestycją w siebie

Zawsze marzyłam o tym, by być człowiekiem wszechstronnym. Chciałam znać się na wielu rzeczach, pracować w wielu zawodach, by jak najpełniej się realizować. Dlatego podczas studiowania prawa, które okazało się niezbyt absorbujące, postanowiłam poszukać sobie jakiegoś ciekawego kursu zawodowego.

Dzięki kursowi masażu znalazłam ciekawą pracę

fachowy kurs masażuUkończenie kursu masażu poleciła mi siostra, profesjonalna fizjoterapeutka. To ona uczyła mnie podstaw leczniczego masażu, dzięki czemu mogłam nieformalnie dorabiać na studiach, dając ogłoszenia o moich usługach w akademikach i hotelach asystenckich. Teraz jednak miałam się tym zająć na poważnie. Nie byłam przekonana, czy taki kurs jest rzeczywiście odpowiedni dla mnie, czy dam sobie radę, czy klienci będą zadowoleni z moich przyszłych usług. Okazało się, że fachowy kurs masażu dał mi solidne przygotowanie do pracy w zawodzie. Podczas teoretycznych wykładów zapoznałam się z różnymi technikami masażu, jego historią, anatomią człowieka. Jednak najbardziej atrakcyjne okazały się dla mnie zajęcia praktyczne, gdzie mogłam nauczyć się, jak masować, aby uśmierzać ból, relaksować, zmniejszać poczucie napięcia. Po ukończeniu kursu znalazłam pracę w prywatnym gabinecie u profesjonalnego masażysty. To, co robię, daje mi ogromną satysfakcję. Widzę, jak klienci schodzą z leżanki odprężeni, zrelaksowani, nierzadko znieczuleni, a po kilku seansach ból mięśniowy i stawowy zazwyczaj znika zupełnie. Ta praca jest dla mnie odskocznią od zajęć na uczelni, źródłem zarobków, ale przede wszystkim ogromną przyjemnością i satysfakcją.

Dzięki ukończeniu profesjonalnego kursu masażu znalazłam ciekawą i inspirującą pracę. Kto wie, może w przyszłości założę swój własny gabinet? Na razie jestem całkowicie przekonana, że warto inwestować w siebie i swoją edukację, gdyż w przyszłości przyniesie to owoce.