Zalety używania eco cosmetics

Większość konsumentów zakłada obecnie, że naturalne jest lepsze zarówno pod względem produktów spożywczych jak i kosmetyków.  Możemy wyróżnić wiele zalet ekologicznych produktów, w tym również kosmetyków. Kosmetyki naturalne pomagają wydobyć naturalne piękno jednocześnie pielęgnując skórę.

Eko kosmetyki bezpieczne dla zdrowia

eco cosmetics sklepSą wykonane z nietoksycznych roślinnych składników bazowych, które są kompatybilne z naturalnymi właściwościami skóry, np. sebum.  Wiele z nich zawiera cenne składniki, takie jak olej jojoba, bisabolol, witamina E, sorbitol, lecytyna, skwalan (z oliwy z oliwek), mango i kwas hialuronowy. Pomadki do ust zawierają na przykład oleje roślinne, takie jak wosk karnauba, czy masło shea. Składniki te odżywiają, nawilżają, uzupełniają naturalnie występujące w skórze witaminy i substancje odżywcze, chronią przed wolnymi rodnikami i szkodliwym wpływem środowiska. Podstawowymi składnikami używanymi w kolorach syntetycznych są zazwyczaj pochodne ropy naftowej. Komponenty te znajdują się na powierzchni skóry nie odżywiając jej i nie chroniąc. Ponadto istnieją pewne dowody na to, że zawierają substancje toksyczne, jak aluminium obecne w antyperspirantach, które przenikają przez skórę do organizmu. Naturalne kosmetyki dostępne w eco cosmetics sklep są przyjazne nie tylko dla osób, które ich używają, ale także są bezpieczne dla środowiska.  Większość naturalnych kosmetyków nie jest testowana na zwierzętach, nie zawierają składników pochodzących od martwych zwierząt, jak np. karmin.  Kosmetyki naturalne również nie zawiera żadnych parabenów ani sztucznych substancji zapachowych.

Parabeny to konserwanty stosowane w procesie wytwarzania kosmetyków. Mimo że wydłużają one okres przydatności produktów, wykazano również, że zaburzają produkcję estrogenu. Fakt stosowania produktów z z tymi szkodliwymi substancjami powiązano również pojawieniem alergii i innych dolegliwości.